- Der er ikke flere varer i din kurv
- Levering Gratis
- I alt 0,00 kr.
- Frøbank
- Autoflower Cannabisfrø
- Bulk Tilbud
- Cannabisfrø-producenter: A - K
- Cannabisfrø-producenter: L - Å
- CBD holdige Frø
- Hybrids (50% Sativa 50% Indica)
- Indica Dominant
- Sativa Dominant
- Særlige tilbud
- Growshop
- Belysning / Vækstlys-udstyr
- Cloning / Spirings Udstyr
- EC og pH-Udstyr
- Efterbehandling
- Grotelt
- Gro Systemer
- Gro Tilbehør
- Gødning / Booster
- Komplette Gro Kits
- Kunstvanding
- Luftfiltrering & Ventilation
- Lugtfjerner
- Potter & Bakker
- Skadedyrsbekæmpelse
- Timer & Klimastyring
- Vækst medier
- FatBeans iGrowCan
- Headshop
- Bonger
- Bong Tilbehør
- Chillum
- Cool Stuff
- Grinders
- Jointrør
- Litteratur
- Opbevaring
- Papir, Blunt & Filter Tips
- Piber
- Rygegrej & Tilbehør
- Shisha Vandpiber
- Tjubanger
- Tøj & Beklædning
- Udstyr til BHO/Olie
- Vægte
- Shuffi
- Hampshop
- Vapeshop
Reference: 7838
Speedgrow Green Propagation Cube, 7.5 x 7.5 x 6.5 cm, stort hul 38/35 mm
Speedgrow Green, propagation cube, 7.5 x 7.5 x 6.5 cm, stort hul 38/35 mm - Speedgrow® rockwool behøves ikke at skal vandes 24 timer i døgnet- Speedgrow® rockwool kan bruges to gange- Kapillær kraft er 30% højere i forhold til andre rockwool produkter - 7,5 x 7,5 x 6,5 cm- Stort hul, ø 38 m
Reference: FERGHFPWF9001
Mærker: Green House Powder Feeding
Green House Powder Feeding - Short flowering - 10 g.
Reference: RF
REAL Master Natural Filtertips
Hver pakke REAL Master filter indeholder 32stk filtertips.Bredde: ca. 28 mm Disse helt nye filtertips er de første filter med “TCF certifikat”. Det har de opnået pga. måden de er fremstillet. Her er nemlig ingen ekstra kemikalier brugt og derfor er filtrene det man kalder “natural/unrefined”
Reference: 3353
11 L Firkantet Plastpotte, sort - 23 x 23 x 26 cm
Klassisk, sort plastpotte, som med sin firkantede form passer optimalt til indendørs gromiljøer, hvor bakker, telte m.v. også er firkantede. Kapacitet: 11 liter Farve: sort Dimensioner: 23 x 23 x 26 cm
Reference: 221019
0,20 L plast pot 7 x 7 x 6,5 cm
Tilgængelige i 4 forskellige farver Lilla, orange, rød og blå
Reference: 102820
Mærker: Grodan
7,5 x 7,5 x 6,5 cm Grodan m. lille hul 4 G 25/35mm. 1 stk.
7,5 x 7,5 x 6,5 cm Grodan m. lille hul 4 G 25/35mm. 1 stk. At dyrke planter i Grodan blokke er lige så let som at bage en kage:)

Shortstuff Seeds (Autoflower)
SHORT STUFF SEEDS - AUTOFLOWER CANNABISFRØ
Shortstuff Frø:
Frem for alt er vi cannabisentusiaster! Udover det er vi lidenskabelige med auto-blomstrende genetik og deres konstante forbedring.
Vi er en gruppe opdrættere, der arbejder i Spanien med det formål at producere de bedste autoflowering cannabis stammer i verden. Vi har alle arbejdet med cannabisgenetik siden 1990'erne og skiftede fokus til biler i midten af 2000'erne, da den fælles læge skabte den oprindelige Lowryder-stamme.
Når vi først indså, at den fælles læge skabelse betød, at cannabisplanter kunne gå fra frø til bud i 65 dage, uanset hvor mange timer sollys de fik, vidste vi, at Autos var vejen frem for os og mange andre cannabisfrøopsamlere.
Vi begyndte at eksperimentere med den oprindelige lowryder og lavede markeringer af de bedste eksemplarer og brugte dem til et avlsprogram, der fører os til Shortstuff no.1. Shortstuff no.1 var afgørende en bedre udbytte, mere kraftig version af lowryder og blev brugt som grundlag for vores avlsprogram.
Når vi først fik stabilitet # 1 stabiliseret, begyndte vi at se på at krydse det med fotografiske stammer, så vi kunne tilføje forskellige genetiske træk, større udbytte, mere potente knopper og højere planter, mens vi altid holder auto-blomstrende egenskaber.
Vores første succes var Snowryder, som var et kryds af snehvid og shortstuff # 1. Snowryder er en kraftig, harpiksoverdækket hvid belastning, som var fuldautomatisk og tog virkelig biler til det næste niveau, samtidig med at man demonstrerede til skeptikerne, at autos kunne pakke det samme slag som fotografiske stammer.
Fra de første dage af Shortstuff # 1 og Snowryder begyndte vi at eksperimentere med flere og flere kryds og markeringer og har formået at skabe et udvalg af auto blomstrende cannabisstammer, som er noget andet.
Vores sortiment af autoflowering stammer kan opdeles i 3 hovedkategorier, hvorfra de fleste frøkøbere kan finde deres nøjagtige genetiske krav:
Dværg Autos
Disse er som den oprindelige lavblæser meget korte hurtigt blomstrende indica dominerende stammer, som er perfekte, når stup eller mangel på plads er vigtige faktorer. Den gennemsnitlige højde af disse dværgautos er 30-60cm (1-2 fod) og blomstringstider er 65-70 dage
• Shortstuff # 1
• Snowryder
• Blå Himalaya
• Dr. Feelgood
• Sharkbite
Næste generation biler
Disse mellemstørrelsesautos vokser større end dværgautos med en højde på mellem 60cm og 100cm (2-3 fod) og giver meget større udbytter. Blomstringen er mere i området omkring 70 dage, og styrken er meget høj
• Auto Assassin
• Himalaya Blue Diesel
• Mi5
• Onyx
• Russian Rocket Fuel
Super biler
Disse er sande auto blomstring sativas udviklet af opdrætter søm efter mange års forskning og udvikling. Super biler er en helt anden type auto, da de i modsætning til de fleste er sativa dominerende, vokser så meget høje og producerer massive udbytter af Hazy, opløftende knopper af højeste kvalitet. Super biler er stadig fuldautomatiske, men tager længere tid at afslutte, går fra frø til bud i 100-120 dage. Belønningerne er planter, som kan overstige 2 meter i højden (6'6 ") og kan give over 200 g pr. Plante. Super biler arbejder brillant indendørs, men udendørs, de kommer virkelig i deres egen, får lov og lys til virkelig at trives!
• Super Cali Haze
• Super Stinky
Vi har nu også produceret en række eksperimentelle stammer, som vil blive realiseret gennem en ny samling kaldet 'The Boutique Line'. 'The Boutique Line' indeholder den mest opdaterede autoflowering genetik, der skubber grænserne for, hvad der kan gøres med autos. Alle stammerne i the Boutique Line er store, høje, kraftige udbyttere og er blevet produceret 'in-house' af Shortstuff's hovedopdrættere.
• Auto Big Gun
• Auto Bud Cannon
• Auto Pink Grapefrugt
• Auto Purple Amnesia
• Auto spansk diesel
• Auto 'Tha Shiznit'
• Auto Yeti
Vi arbejder konstant på og forbedrer vores kerneområde med regelmæssige og feminiserede autoflowering cannabisfrø og vil med jævne mellemrum tilføje nye stammer til vores katalog, som vil være tilgængeligt via et netværk af autoriserede forhandlere.
For at se alle produkter fra Short Stuff Seeds:
Underkategorier